Конкурс продолжается!
Ваше отношение к введению электронного журнала?
Посещение каких мероприятий в шестой школьный день для вас предпочтительнее?

Творчая сустрэча

Дата: 1 марта в 13:55
49 просмотров

27 лютага 2019 года ў нашай школе адбылася творчая сустрэча з паэтэсамі Гродзеншчыны.

Да нас завіталі Ганна Іосіфаўна Скаржынская-Савіцкая, дзяцячая пісьменніца, і Людміла Антонаўна Кебіч, Старшыня Гродзенскага аддзела “Саюза пісьменнікаў Беларусі”. Пісьменніцы наведваюць нашу школу ўжо не першы раз. Вучні  чыталі, інсцэніравалі творы паэтэс.

Ганна Іосіфаўна  і Людміла Антонаўна падзяліліся сваімі новымі творчымі здабыткамі і падаравалі ў кабінет роднай мовы свае кнігі. Усе жадаючыя атрымалі кнігі пісьменніц з аўтографам.

Напрыканцы сустрэчы госці наведалі школьны краязнаўчы музей “Вытокі” і пакінулі падзяку ў Кнізе ганаровых гасцей.

Такія сустрэчы спрыяюць выхаванню ў дзяцей павагі да роднага слова, да гісторыі малой радзімы, абуджаюць пачуццё гонару за сваю мову!